Aktivity v našom okolí

Jasná Nízke Tatry

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry je najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku. Jeho 49 km upravených zjazdoviek rôznych obtiažností sa rozlieha po oboch stranách kopca Chopok 2024 m.n.m. Stredisko prevádzkuje 30 lanoviek a vlekov a okrem výborných podmienok pre rekreačných lyžiarov všetkých vekových kategórií, poskytuje aj podmienky na usporiadanie pretekov svetovej úrovne.

15 min

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší vodný zábavný park v strednej Európe s pestrou ponukou vodných športov, vzrušujúcich jázd a atrakcií, 365 dní v roku. Pre milovníkov oddychu ponúka Keltský saunový svet, masáže a zábaly. V rámci areálu sa nachádzajú i prírodné horúce pramene s teplotou vody približne 38 – 40°C, ktoré sú skutočným darom prírody pre telo aj dušu.

15 min

Stalaktitové jaskyne

Na Slovensku je v súčasnosti sprístupnených 18 jaskýň. Najdlhší jaskynný systém sa rozlieha V Demänovskej doline a jeho dĺžka presahuje 40 km. Najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku je Demänovská jaskyňa slobody, bohatá na pestrú kvapľovú výzdobu, veľkolepé kamenné vodopády a malé jazierka. Sprístupnených je 1800 metrov chodieb.

Menšia Važecká jaskyňa na okraji obce Važec je charakteristická bielymi stalagmitmi a stalaktitmi. Sprístupnených verejnosti je 235 metrov.

10 min

Tarzania

Systém lán spájajúcich vysoké stromy, s 34 plošinami a 95 prekážkami ponúka jedinečný zážitok a skvelú rodinnú zábavu. V parku Tarzania Jasná si môžete pri prechádzaní prekážkami môžete vyskúšať zážitok Tarzana na vlastnej koži.

15 min

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa je jednou z prvých známych jaskýň na svete. Charakteristická je ľadovými stalaktitmi a stalagmitmi a podlahovým ľadom v najnižších priestoroch. Vyššie podlahové priestory sa sú kvôli vyššej teplote bez ľadových útvarov. Z jaskyne je sprístupnených verejnosti 650 metrov.

10 min